Co warto wiedzieć o ręcznikach łazienkowych?

Ręczniki łazienkowe to przydatne akcesoria, jakie spełnią swoją rolę w każdym domu. Niektóre modele są puszyste i miękkie, a inne doskonale chłonne. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Czym odznaczają się ręczniki do łazienki? Jakie właściwości są najważniejsze?

Tkanina ręcznika łazienkowego

Jeżeli szukamy ręcznika do łazienki w atrakcyjnej cenie, warto na początku sprawdzić, z czego wykonano produkt. Skład surowcowy jest niezwykle istotny, Na uznanie zasługuje bawełna klasyczna, która wyróżnia się wysoką chłonnością. W ostatnim czasie modne stały się bambusowe ręczniki, które wykazują właściwości bakteriobójcze.

Z kolei ręczniki z bawełny egipskiej cechują się wytrzymałością i sprężystością. Przędza tego typu z każdym kolejnym praniem mięknie. 

Gramatura ręczników łazienkowych

Gramatura łazienkowego ręcznika jest określana współczynnikiem GSM. Określa on ciężar tkaniny, czyli liczbę gramów na metr kwadratowy danego materiału. Im cięższy ręcznik, tym więcej bawełny zużyto podczas produkcji. Oczywiście na gramaturę ma także wpływ gęstość tkaniny i długość pętelek.

Na rynku znajdziemy ręczniki, które ważą:

  • 520-750 gramów – ręczniki tego typu zajmują sporo miejsca i dłużej schną. Odznaczają się wodochłonnością i przyjemnym dotykiem. 
  • 450-500 gramów – to najbardziej znana gramatura ręczników do łazienki. Są przyjemne w dotyku i szybko schną. 
  • 300-400 gramów – ręczniki te zajmują mało miejsca i bardzo szybko wysychają po praniu. 

Nowoczesne ręczniki łazienkowe https://nettrading.pl/reczniki-lazienkowe mają za zadanie dawać nam komfort podczas codziennej pielęgnacji. Można je powiesić przy umywalce lub schować do szafki, w zależności od własnych oczekiwań.