Co wybrać – czajnik elektryczny czy na gaz?

model czajnika elektrycznego

Od wielu lat nie ustają spory na temat tego co jest lepszym rozwiązaniem w kuchni – czajniki elektryczne czy te tradycyjne, w których wodę na herbatę lub kawę gotuje się na kuchence gazowej. W zasadzie, opinie są podzielone niemal po połowie. Jak wyglądają poszczególne argumenty za używaniem czajników elektrycznych i gazowych?

Korzyści z czajników na gaz

W zasadzie, jedną i najważniejszą korzyścią jaka płynie z używania tradycyjnych czajników na kuchenkę gazową jest ich cena. Czajniki emaliowane, w najtańszych wersjach, można dostać na promocji w supermarkecie nawet za kilkanaście złotych. Jednak w takiej wersji, te urządzenia nie są ani estetyczne, ani też nie posłużą zbyt długo.

Przewaga czajników elektrycznych

Czajnik elektryczny: https://ostry-sklep.pl/czajniki-elektryczne ma tę przewagę, że woda w nim gotuje się o wiele szybciej. Dodatkowo, w sklepach dostępne są czajniki na prąd o różnych gabarytach, dzięki czemu każdy może wybrać urządzenie dostosowane do swoich potrzeb. Coraz więcej lokali mieszkaniowych nie ma także podłączonej instalacji gazowej, przez co czajnik zasilany energią elektryczną staje się jedynym możliwym rozwiązaniem. Zdecydowanie więcej plusów przemawia za używaniem czajników elektrycznych, choć i te na gaz mają swoje zalety.

Więcej o czajniku elektrycznym przeczytasz też na Wikipedii