Świąteczna dekoracja stołu – stawiaj na minimalizm

Święta Bożego Narodzenia są już coraz bliżej, czas zatem pomyśleć o rozpoczęciu stosownych przygotowań. Na zakupy spożywcze i przyrządzanie tradycyjnych potraw wigilijnych przyjdzie jeszcze czas, ale przygotowaniem świątecznych dekoracji możesz zająć się już teraz. W tym roku zadbaj o to, żeby na Twoim stole znalazły się piękne naczynia świąteczne.

Naczynia świąteczne

Wigilia Świąt Bożego Narodzenia to szczególny czas, który w polskiej tradycji uchodzi za jeden z najważniejszych dni w roku. Tego wieczora rodziny spotykają się przy wspólnym stole, dając sobie to, czego najczęściej brakuje przez resztę roku – czas. Tak szczególny dzień wymaga szczególnych przygotowań, dzięki którym uzyskamy niezwykle nastrojowy efekt. Tradycyjne dania wymagają odpowiedniej oprawy, warto zatem pomyśleć o odpowiedniej zastawie, która wprowadzi wszystkich w świąteczny nastrój.

Dekoracja świątecznego stołu – nadmiar ozdób nie jest wskazany

Pięknie nakryty stół z całą pewnością zrobi wrażenie na wszystkich gościach, jednak należy pamiętać, że nadmiar ozdób może zepsuć cały efekt. Naczynia świąteczne, odpowiednio dobrany obrus i świecznik – to w zupełności wystarczy. Kokardki? Bombki? Ich miejsce jest na choince, nie na wigilijnym stole. Doskonale za to sprawdzi się zastawa z świątecznymi motywami. Talerze i półmiski zdobione kolorowymi aplikacjami stworzą niepowtarzalny efekt. Całości dopełnią właściwie dobrane sztućce i biały obrus ze świątecznymi motywami.