blender kielichowy

Dlaczego warto kupić blender kielichowy?

Blendery kielichowe wysokiej jakości sprawdzają się zarówno w profesjonalnych lokalach gastronomicznych, jak i gospodarstwach domowych. Dzięki temu urządzeniu możliwe jest przygotowanie zdrowego i pełnowartościowego koktajlu, shake’a lub rozdrobnić warzywa, czy owoce do serwowanych potraw. Każdy produkt pochodzący od najlepszego producenta gwarantuje bezpieczną pracę, a wysokoobrotowy silnik mają naprawdę dużą moc. W wielu obecnie dostępnych modelach wbudowane są także czasomierze i opcja doboru właściwej prędkości obrotów.

Jakie czynności można wykonać w blenderze kielichowym?

blender kielichowy

Każdy blender kielichowy pozwala na ułatwienie poszczególnych czynności wykonywanych w kuchni. Dzięki ostrzom wykonanym ze stali nierdzewnej nie zachodzi proces utleniania, ani reakcje ze składnikami pożywienia. Konstrukcja urządzenia pozwala na rozdrabnianie:

a) owoców,

b) warzyw,

c) kostek lodu.

Wszystkie składniki, które umieszcza się w kielichu blendera, przesuwają się, w wyniku czego użytkownik otrzymuje gładką konsystencję. Dzbanek, w który wyposażony jest blender kielichowy, najczęściej wykonuje się z lekkich materiałów, aby mogły być używane w przemyśle spożywczym. Jednocześnie charakteryzują się one wysokim poziomem wytrzymałości na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Przy wyborze urządzenia użytkownik zwraca uwagę na pojemność kielicha i ogólną wielkość, ponieważ powinny być one adekwatne do potrzeb. Każdy blender kielichowy z gastropuls.pl ma kartę produktu, w którym wskazane są wszystkie najważniejsze parametry. Producenci dbają o to, aby potencjalny użytkownik wiedział, czego może spodziewać się po urządzeniu. Istotna jest oczywiście moc produktu oraz dodatkowe akcesoria ułatwiające korzystanie z niego.

Jaki blender kielichowy wybrać?

Blender kielichowy jest niezwykle przydatny rodzinom z małymi dziećmi, zwłaszcza podczas wprowadzania nowych składników i posiłków do codziennej diety. Główna reguła wyboru tego rodzaju urządzenia mówi, że im więcej ostrzy jest w nim zamontowanych, tym lepiej. Wpływa to w znaczący sposób na tempo rozdrabniania poszczególnych produktów spożywczych. W specyfikacjach popularnych modeli można znaleźć informację, o czasie potrzebnym na zmiksowanie składników. Blender kielichowy jest rozwiązaniem na wiele lat, zatem wydatek na jego zakup można uznać za inwestycję długoterminową. Często jest to najlepsza motywacja do wprowadzenia zdrowszych posiłków do codziennego menu i korzystanie z darów natury, czyli owoców i warzyw. W zależności od konkretnego modelu blendera można znaleźć w nim funkcje:

  • Przygotowania smoothie, koktajli,
  • kruszenia lodu,
  • pracy pulsacyjnej do obróbki twardych produktów,
  • siekania ziół,
  • miksowania gorących składników,
  • mieszania produktów.