Jakie są najpopularniejsze rodzaje mikserów kuchennych?

Producenci oferują bardzo wiele modeli mikserów kuchennych, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać urządzenia, które zaspokoją ich indywidualne potrzeby i wymagania. Aby dokonać udanego zakupu warto poznać zalety i wady najpopularniejszych urządzeń.

Praktyczne miksery ręczne

Największym zainteresowaniem cieszą się miksery ręczne, które w trakcie pracy wymagają stałego trzymania w ręce. Urządzenia tego typu są bardzo lekkie i kompaktowe, dzięki czemu są proste w użytkowaniu i nie zajmują sporo cennego miejsca w kuchni. W dużej mierze to właśnie niespotykana mobilność umożliwia bezproblemowe użytkowanie praktycznie w każdym naczyniu. Wysokiej jakości mikser od renomowanego producenta można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Warto postawić jednak na droższe modele, które znacząco przyśpieszą pracę i poradzą sobie nawet z bardzo twardymi składnikami.

Moda na miksery z misą obrotową

Oryginalny mikser ręczny (https://www.gastropuls.pl/miksery-reczne) z misą obrotową jest dobrym wyborem dla osób, które poszukują niezawodnego robota kuchennego. Miksery z misą to urządzenia stacjonarne, które przymocowane są do specjalnego korpusu. Z racji tego, że misa obraca się podczas pracy, to poszczególne mieszadła mają bezpośredni dostęp do różnych jej stref. Olbrzymim atutem opisywanego sprzętu jest to, że jest on całkowicie bezobsługowy. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że podczas miksowania można wykonywać zupełnie inne zadania w kuchni. Jedynym zadaniem jest tak naprawdę umiejętne dosypywanie poszczególnych składników.

Niezawodne miksery planetarne

W ostatnim czasie rekordy sprzedaży biją miksery planetarne, które w odróżnieniu od mikserów z misa obrotową posiadają specjalną ruchomą głowicę z mieszadłami. W dużej mierze to właśnie dzięki charakterystycznej konstrukcji możliwe jest docieranie do wszelkich zakamarków. Mieszadła w mikserach planetarnych kręcą się nie tylko dookoła własnej osi. W ruch wprawione są również krawędzie misy. Planetarny mikser umożliwia zamontowanie różnych końcówek. Największym zainteresowaniem cieszą się maszynki do mięsa, czy też specjalna wyciskarka do soków. Wysokiej jakości sprzęt można kupić już od 500 zł. Wielu producentów oferuje urządzenia w których mikser można odpiąć od głowicy. Dzięki temu rozwiązaniu można uzyskać zwykły mikser ręczny.

Gdzie można kupić wysokiej jakości sprzęt?

Największy wybór oryginalnych mikserów ręcznych jest w sprawdzonych sklepach internetowych. Warto rozglądać się również na aukcjach internetowych, gdzie można kupić nowe i używane miksery w rozsądnej cenie.