termometr kuchenny

Wybór termometru kuchennego

Termometr kuchenny to naprawdę niezbędne akcesorium dla tych, którzy zajmują się przygotowywaniem mniej lub bardziej wyszukanych potraw. Ten instrument, w rzeczywistości, pozwala na monitorowanie temperatury żywności, umożliwiając doskonałe gotowanie nawet w domu. Miłośnicy gotowania zauważyli, że w wielu przepisach, zarówno słodkich, jak i wytrawnych, podawane są bardzo precyzyjne temperatury. W przypadku wielu potraw konieczne jest więc dokładne monitorowanie dostarczanej temperatury, aby zapewnić optymalne rezultaty. Jeszcze jakiś czas temu stosowanie termometrów było zarezerwowane dla gastronomii, dziś jednak na rynku można znaleźć wiele modeli nadających się do użytku domowego, bardziej kompaktowych i uniwersalnych, ale równie skutecznych.

Jaki jest najlepszy termometr kuchenny?

Na rynku istnieją zasadniczo dwa rodzaje termometrów spożywczych: termometry z sondą i termometry na podczerwień. Termometry z sondą mają pręt z sondą, którą wkłada się do jedzenia i w ciągu kilku sekund pokazuje na swoim wyświetlaczu wykrytą temperaturę. Z kolei modele na podczerwień mierzą temperaturę bez kontaktu: wystarczy skierować je w stronę jedzenia i nacisnąć odpowiedni przycisk. Większość termometrów do mięsa, ciast i ogólnej żywności dostępnych na rynku oferuje szybkość odczytu poniżej dziesięciu sekund. Jeśli szukasz modelu z natychmiastowym odczytem, sprawdź kartę katalogową sprzętu, który zamierzasz kupić. Wszystkie modele wyposażone są w cyfrowy wyświetlacz, który pokazuje dane pomiarowe. Mogą one mieć różną wielkość.

Wyświetlacz termometru

Należy pamiętać, że im większy ekran, tym większy rozmiar wyświetlanych liczb, a co za tym idzie, tym łatwiej będzie je odczytać na pierwszy rzut oka. Szybkość, a zarazem precyzja są niezwykle ważne w kuchni. Precyzja szczególnie jest istotna przy grillowaniu. Termometr grillowy z podwójną sondą ułatwia monitorowanie temperatury dwóch kawałków mięsa jednocześnie lub temperatury grilla, bez konieczności zamiany sond i bez potrzeby korzystania z podwójnego urządzenia. Ustawiona temperatura może być również regulowana ręcznie. Termometr kuchenny z https://sklep.technica.pl/termometry wyświetla zarówno temperaturę jak i timer.