naczynie kokilki do zapiekania

Wyposażenie kuchni w stylu cottagecore

Cottagecore to popularna obecnie estetyka obejmująca modę, urządzanie wnętrz oraz lifestyle. Pod względem dekoratorstwa cottagecore jest zbliżone do stylu rustykalnego, a ponieważ wiążę się również z ideą slow food, może być idealnym stylem do urządzenia kuchni każdego amatora domowych wypieków. W jaki sposób urządzić kuchnię w stylu cottagecore? O co należy zadbać?

Kwestie praktyczne

Ponieważ modnym hobby związanym z estetyką cottagecore jest pieczenie, pewnych urządzeń i naczyń nie może w takiej kuchni zabraknąć. Przede wszystkim konieczne do prawidłowego przestrzegania wskazówek zawartych w przepisach termometr kuchenny, wagę o dokładności do jednego grama oraz naczynie z podziałką do odmierzania ilości płynów. Przydadzą się również przyrządy przydatne do zdobienia wypieków – szpryca cukiernicza, radełko czy łopatki do nakładania kremów i mas.

Potrzebne będą również formy – Okrągła tortownica ze zdejmowanym rantem i szklana forma na tartę, małe foremki na tartaletki i porcelanowe kokilki do sufletów ze sklepu online bokono.pl, keksówki czy foremki do wycinania ciasteczek. Dodatkową zaletą, jaką mają ceramiczne naczynia żaroodporne i kokilki do zapiekania jest to, że można w nich również podawać gotowe już dania.

Rustykalna atmosfera

Wnętrze w stylu cottagecore powinno być jasne, a meble nieco staroświeckie. Dobrze sprawdzi się tutaj drewno, również malowane nawet na żywe kolory. Atmosferę zapewnią dodatki i detale, takie jak zioła hodowane na parapecie – albo suszące się w pęczkach przy oknie, ceramika malowana w kwiatowe wzory i dekoracje w stylu ludowym. Kuchnia powinna sprawiać wrażenie przytulne i staroświeckie. Tekstylia, takie jak firanki, serwetki i obrusy powinny być wykonane z naturalnych materiałów, bawełny lub lnu. Mogą być białe, w motywy kwiatowe albo ozdobione ręcznie wykonanym haftem.