piwo

Wystarczy dobrze nalać!

Apetycznie wyglądające piwo podane w kuflu, delikatne kropelki na ściankach, które informują, że napój jest dobrze schłodzony. Brzmi jak idealna pomoc po ciężkim wysiłku. Odpowiednie szklanki zmieniają wszystko. Picie piwa z butelki albo puszki wypada przy tym po prostu słabo.

Pokal skrywa tajemnice

To oczywiście nie będzie żadnym zaskoczeniem, że kufel czy pokal Gastronet24 został zaplanowany w oparciu o różne obserwacje. Podłużny kształt ma ułatwić nalewanie trunku w taki sposób, żeby się nadmiernie nie spienił. Warto mieć jednak na uwadze, że do osiągnięcia pełnej skuteczności, należy zmoczyć wewnętrzne ścianki naczynia. Dodatkowo szklanka kufel do piwa nie może mieć zbyt dużego otworu. Jeśli otwór byłby większy, to piana z góry nie spełniłaby swojego zadania – nie chroniłaby przed uciekaniem gazu z piwa.

Bo liczą się koszty

Naczynia o ciekawych kształtach, w których podaje się trunki klientom często wychodzą wraz z nimi jako pamiątka. Taki stan rzeczy wymusza na firmach, żeby korzystały z dobrych, a przy tym tanich rozwiązań, Szklany pokal do piwa jest wystarczająco mocny i elegancki, a przy tym dokupienie kilku brakujących sztuk nie powinno nikogo zrujnować finansowo. Dodatkową zaletą szkła jest również prostota czyszczenia, a także fakt, że nie reaguje ono z nalanymi w naczynia płynami, więc nie odbarwia się, ani nie przyjmuje zapachów.

Nawet tak niepozorne przedmioty, jak szklanki do piwa posiadają pewne przemyślane rozwiązania. Warto się nad tym zastanowić będąc następnym razem z barze i zamawiając swoje ulubione piwo. Bo właśnie dzięki temu, że kufel jest przezroczysty, mamy możliwość docenienia walorów wizualnych tego trunku.