serwis obiadowy

Zastawa stołowa czyli świetny pomysł na prezent ślubny

Wybierając się na przyjęcie weselne, dobrze jest zabrać ze sobą jakiś upominek. Chociaż Polacy preferują wręczenie pieniędzy, sporo osób woli prezent materialny. Jeden z tych najbardziej tradycyjnych i najlepszych pomysłów to zastawa stołowa nowoczesna lub klasyczna.

Zastawa stołowa nowoczesna


Nowoczesna zastawa stołowa kwadratowa, utrzymana w prostej stylistyce, to wspaniały prezent dla każdej młodej pary. Taki zestaw obiadowy przyda się naprawdę w każdym domu, a jego cena bardzo często odstrasza młodych ludzi. Warto zatem wesprzeć ich na etapie gromadzenia ważnych elementów wyposażenia domu. Zastawa stołowa kwadratowa, monochromatyczna, lub z delikatnym zdobieniem, z pewnością będzie często wykorzystywana. Z łatwością można przy jej użyciu zaaranżować stół w atrakcyjny sposób, na przykład na przyjęcie czy niedzielny obiad. Do nowoczesnej zastawy stołowej świetnie pasują sztućce ze współczesnych kolekcji.

Zastawa stołowa w stylu klasycznym


Klasyczna zastawa stołowa z Bokono będzie również dobrym pomysłem na prezent ślubny. To, co odróżnia ją od zastawy stołowej nowoczesnej, to kształt poszczególnych elementów oraz sposób zdobienia. Klasyczna zastawa bardzo często jest ręcznie malowana w drobne wzory kwiatowe, lub posiada delikatne zdobienia na brzegach. Inne jest kształt talerzy, wazy i sosjerki. Przed konkretną decyzję dotyczącą zakupu zestawy dla pary młodej, warto wcześniej podejrzeć styl, który preferują.