Patelnie do naleśników- które będą najlepsze?

Naleśniki to bez wątpienia jedno z najsmaczniejszych i najłatwiejszych do przygotowania dań. Chętnie zajadamy się nimi zarówno na śniadanie jak i na kolacje czy także na obiad. Serwujemy je na słodko i na słono z przeróżnymi dodatkami. Jednak kluczem do tego, by naleśniki się nam udały i były cieniutkie i smaczne jest oczywiście dobra i odpowiednio dobrana patelnia. Obecnie na rynku panuje ogromny wybór patelni do naleśników. Wobec tego jak wybrać tę najlepszą?

Jaka powinna być patelnia do naleśników?

patelnie do naleśnikówPatelnie do naleśników cechują się różnymi rozmiarami i kształtami. Bez wątpienia obecnie na rynku panuje ich ogromny wybór, więc ciężko nam podjąć słuszną decyzję. Bez względu jednak na wszystko powinniśmy wybierać te patelnie do naleśników, które oferują nam nieprzywierająca powłokę. To właśnie dzięki niej placek będzie można bardzo łatwo obrócić na drugą stronę lub po prostu zdjąć z patelni przy pomocy specjalnej łopatki. Co więcej przy wyborze idealniej patelni do naleśników musimy także zwrócić uwagę na:

  • kształt patelni – zwykle oczywiście wybieramy modele okrągłe, jednak rynek daje nam również możliwość zakupu patelni kwadratowej
  • brzegi – a raczej wysokość brzegów w patelni do naleśników powinna być minimalna. Zapewni to swobodne manewrowanie i ułatwi ściąganie naleśnika z patelni

Szeroki wybór profesjonalnych patelni do naleśników znaleźć można w ofertach internetowych, gdzie ceny są znacznie lepsze.

Jaki rozmiar patelni do naleśników wybrać?

Patelnie do naleśników również występują w różnych rozmiarach. Okazuje się, że nie zawsze musimy wybierać standardowy okrąg o średnicy około 22 centymetrów. W przypadku kiedy pyszne i pożywne naleśniki przygotowujemy głównie dla dzieci, można wybrać o wiele mniejsze patelnie. Urocze i małe naleśniki z pewnością o wiele bardziej przypadną do gustu pociechom, a przy tym będą o wiele zgrabniej wyglądały. Warto jednak wyposażyć się zarówno w mniejszą jak i większa patelnię.