Czym charakteryzuje się tłokowy zaparzacz do kawy?

Tłokowe zaparzacze do kawy to nic innego, jak tzw. french press, które wśród miłośników czarnego trunku cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tłokowy zaparzacz do kawy to doskonały sprzęt dla tych osób, które niewielkim nakładem siły chcą przygotować prawdziwą kawę i zaskoczyć swoich znajomych.

Czym wyróżniają się takie zaparzacze?

Dobra zaparzarka do kawy bardzo często wyposażona jest w specjalny szklany cylinder, który do złudzenia przypomina zwykły kubek. We wnętrzu znajduje się z kolei tłok z drobnym sitkiem, który bardzo szczelnie przylega do poszczególnych krawędzie cylindra. To właśnie dzięki takiej prostej konstrukcji można błyskawicznie oddzielić fusy od napoju. Sam proces przygotowania kawy w zaparzaczu tłokowym do złudzenia przypomina tradycyjne parzenie naparu w kubeczku. Jedyna różnica polega na tym, że po odczekaniu około 4 minut oddziela się przy pomocy tłoka fusy od napoju.

Dla kogo jest przeznaczony?

Tłokowe zaparzacze to doskonały wybór przede wszystkim dla tych osób, które są miłośnikami parzenia kawy grubo mielonej. Jak łatwo się domyśleć kawa ta nie zatka sitka, dzięki czemu będzie można bez żadnego problemu opuścić tłok. Przy zakupie nowego sprzętu warto więc zwrócić uwagę na to, aby sito było drobne i bardzo szczelnie przylegało do krawędzi cylindra. Godny uwagi jest przede wszystkim sprzęt wykonany ze stali nierdzewnej i żaroodpornego szkła. Na półkach sklepowych można znaleźć także zaparzacze wykonane z różnorodnych tworzyw sztucznych, ale warto omijać je szerokim łukiem.